اینستاگرام در جریان کنفرانس F8 فیسبوک که ۱۱ اردیبهشت برگزار شد، از قابلیت‌هایی جدید و تغییراتی برای استوری‌ها پرده برداشت.

مهم‌ترین تغییر، رابط کاربری جدید بخش استوری‌ بوده است. به زودی این بخش به سه بخش مجزای Live، Camera و Create تقسیم‌بندی می‌شود. بخش لایو همانطور که از عنوانش پیداست، کلیه گزینه‌های لایو استریم اینستاگرام را در خود گردآوری خواهد کرد و این در حالیست که بخش Camera مجموعه‌ای از تمام قابلیت‌های عکاسی و فیلمبرداریست که هم‌اکنون در استوری‌ها می‌بینید.

این یعنی گزینه‌های بومرنگ، سوپرزوم، فوکوس، ریوایند و ... همگی از بخش Camera در دسترس خواهند بود. اما بخش Create برای ساخت استوری‌هایی در نظر گرفته شده که نیازی به عکس و ویدیو ندارند و متن محورند. پس‌زمینه‌های رنگی، انواع قلم و استیکرهای تعاملی مثل نظرسنجی و سؤال از این قسمت قابل دسترسی خواهند بود.

اینستاگرام اعلام کرده که این رابط کاربری جدید در «آینده نزدیک» برای کلیه کاربران اپ از سراسر دنیا آماده خواهد شد. اما چند قابلیت جدید دیگر از همین حالا به استوری‌ها اضافه شده. یکی از آن‌ها استیکرهای Donation برای جمع‌آوری کمک‌های مالیست که از امروز در اختیار کاربران آمریکایی قرار گرفته است.

قابلیت دیگری به نام Shopping from Creators هم معرفی کرده تا بتوانید به طور مستقیم از اینفلوئنسرهایی همچون کیم کارداشیان، کایلی جنر یا جیجی حدید به خرید بپردازید.

این ویژگی از هفته آینده در دسترس اینفلوئنسرهای بیشتری قرار خواهد گرفت. گفتنی است که در حال حاضر برندهایی همچون نایکی، آدیداس، بربری، پرادا، زارا و H&M در فروش کالاهای خود از طریق استوری با اینستاگرام همکاری می‌کنند.